HOME 
 CTFA 
 NATIONAL TEAMS 
 LEAGUES 
 CUPS 
 INFO BANK 
CTFA Leagues » K-Pet Super League » 2023-2024 Top Scorers
TOP SCORERS
Season

CATEGORY

MUHİTTİN TÜMBÜL
Cihangir GSK
35
EMMANUEL ERNEST
Çetinkaya TSK
29
SOULEYMANE DOUKARA
Mağusa Türk Gücü
21
DINOPETER JUDE AIRAODION
Mağusa Türk Gücü
20
DANIE JUNIOR ADJESSA
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
19
ASSANE DIATTA
Karşıyaka SK
19
MERT GÜÇLÜCAN
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
18
SERTAN KURUKAFA
Karşıyaka SK
15
EMRE ÖZSİN
Mağusa Türk Gücü
13
KENAN OSHAN
Doğan Türk Birliği
13
ŞENOL ŞÖFÖR
Mağusa Türk Gücü
13
UZOCHUKWU CHUKWUMA UGWU
Yenicami AK
13
ERHUN AKSEL ÖZTÜMER
Mağusa Türk Gücü
13
GIME TOURE
Göçmenköy İYSK
13
BILLY AUTA MICHAEL
Karşıyaka SK
13
LAURYS NDONG MEYE
Cihangir GSK
12
İBRAHİM KÖSE
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
12
REMZİ BETMEZOĞLU
Göçmenköy İYSK
12
MEHMET ALTIN
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
12
TURGUT KAÇAR
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
11
BÜLENT TUR
Pera L. Gençler Birliği SK
11
OSITA KINGSLEY OBIEKWE
Çetinkaya TSK
10
USSUMANE DJABI
Yeniboğaziçi DSK
9
ISSA CONSTANTINIDES
Lefke TSK
9
HİKMET ÇELİKEL
Türk Ocağı Limasol
9
HASAN CELİL EVREN
Mağusa Türk Gücü
9
RAMADAN AĞDAÇ
Yeniboğaziçi DSK
8
ARİF UYSAL
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
8
YASİN DOĞAN
Çetinkaya TSK
8
CEMAL YAŞINSES
Alsancak Yeşilova SK
8
JUNIOR MPIA MAPUKU
Pera L. Gençler Birliği SK
8
SERGE ABAKA
Yenicami AK
8
YAO CHRISTIAN KOUAKOU
Yenicami AK
8
MARCEL AUBIN ADJA
Alsancak Yeşilova SK
7
MICKAEL POTE
Karşıyaka SK
7
VILMAR PAULINO AMORIM
Doğan Türk Birliği
7
YANKI AKTÜL
Cihangir GSK
7
BEKİR YILDIZ
Göçmenköy İYSK
7
ERTAÇ TAŞKIRAN
Türk Ocağı Limasol
7
ERAY VUDALI
Göçmenköy İYSK
7
MEMDUH SARIOĞLU
Alsancak Yeşilova SK
7
ARDA EREN METİN
Doğan Türk Birliği
7
BERK GÜÇLÜCAN
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
7
BERK BÜYÜKKAL
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
6
TOYKAN HACET
Karşıyaka SK
6
TACETTİN KÖSE
Mesarya SK
6
BURAK KOÇAR
Karşıyaka SK
6
İBRAHİM ÇIDAMLI
Göçmenköy İYSK
6
HASAN KANLI
Yenicami AK
6
KAAN BOROVA
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
6
KORAL SAYMAZ
Doğan Türk Birliği
6
YAO ASSAMOI KOUASSI
Lefke TSK
6
JIMMY MWANGA
Alsancak Yeşilova SK
6
JUAN FELIPE ALVES RIBEIRO
Mesarya SK
6
QUENTIN DEBOUTO
Göçmenköy İYSK
6
EBIMOBOWEI PETER
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
6
FAROUK DADZIE
Doğan Türk Birliği
6
BADARA NABY SYLLA
Küçük Kaymaklı TSK
6
MAHMUT FANSA
Türk Ocağı Limasol
5
LUKMAN ADEFEMI ABEGUNRIN
Mesarya SK
5
NECATİ GENÇ
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
5
BASIT ABDULRAHMAN UMAR
Yeniboğaziçi DSK
5
SELİM SAYGI
Doğan Türk Birliği
5
FİKRET YAĞCIOĞLU
Küçük Kaymaklı TSK
5
UĞUR NACİ GÖK
Mağusa Türk Gücü
5
SERCAN DEMİRMAN
Cihangir GSK
5
ALİ AKBULUT
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
5
ABDULAZİZ KÖSE
Pera L. Gençler Birliği SK
5
GÜVENÇ SAKALLIOĞLU
Doğan Türk Birliği
5
MUSTAFA SALK
Mağusa Türk Gücü
5
NEVZAT DURAN
Mağusa Türk Gücü
5
YAKUP ŞEN
Yenicami AK
4
ABDULLAH ÇOMUNOĞLU
Alsancak Yeşilova SK
4
BILL OSMAN BEYZA
Alsancak Yeşilova SK
4
VAKKAS KAYNARCA
Alsancak Yeşilova SK
4
RİFAT HACIARİFOĞLU
Doğan Türk Birliği
4
AHMET KARA
Karşıyaka SK
4
HASAN AKKUYU
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
4
OSMAN ŞANVERDİ
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
4
BABACAR MBAYE DIOP
Cihangir GSK
4
HÜSEYİN ARİFOĞLU
Yenicami AK
4
ASMAN NDIKUMANA
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
4
GABRIEL BAWA
Pera L. Gençler Birliği SK
3
DEVER AKEEM ORGILL
Doğan Türk Birliği
3
MEHMET EROL
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
3
YUSUF ALTINER
Mesarya SK
3
MAHMUT YUMUŞAK
Mesarya SK
3
EREN AKTAŞ
Mesarya SK
3
MUSA ŞANLIER
Göçmenköy İYSK
3
NURETTİN GECEKUŞU
Cihangir GSK
3
ALİ NAZLIOĞLU
Çetinkaya TSK
3
SAMET AKREP
Göçmenköy İYSK
3
BERHAN CELME
Cihangir GSK
3
MEJDİ DİRENİŞ
Alsancak Yeşilova SK
3
GÖKHAN TİTİZ
Lefke TSK
3
MUSTAFA SÜZGEN
Karşıyaka SK
3
HASCAN KIRMAZ
Çetinkaya TSK
3
ARDA SÖZCÜ
Göçmenköy İYSK
3
MUAMMER TİP
Çetinkaya TSK
3
YILMAZ ŞİPAL
Lefke TSK
3
OBADA FELIX
Yeniboğaziçi DSK
3
ARSEVEN DAĞER
Küçük Kaymaklı TSK
3
ALP GAZİ EMİRKANI
Küçük Kaymaklı TSK
2
AHMET KUŞAF
Yeniboğaziçi DSK
2
NEVZAT ÇAYAN
Lefke TSK
2
SALAHİ ALDAĞ
Mesarya SK
2
MERT ATEŞ
Mesarya SK
2
EMRE SOYTÜRK
Doğan Türk Birliği
2
CEMAL ŞEVKET KURT
Çetinkaya TSK
2
ÇAĞDAŞ ARSLAN
Çetinkaya TSK
2
MUHAMMET NAZİK
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
2
MAHMUT AMASYALI
Küçük Kaymaklı TSK
2
TURGUT KAAN ÇOBAN
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
2
OKAN GÖKTÜRK
Mesarya SK
2
TAHSİN KAYA
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
2
ÜNAL KAYA
Mağusa Türk Gücü
2
AYKUT ESMERASLAN
Lefke TSK
2
MUSTAFA TAHSİLDAROĞULLARI
Lefke TSK
2
HAMİS ÇAKIR
Alsancak Yeşilova SK
2
HALİL TURAN
Küçük Kaymaklı TSK
2
BURAK EMİR
Çetinkaya TSK
2
BEHİÇ KUM
Karşıyaka SK
2
SENA DEVELİOĞLU
Karşıyaka SK
2
ALAATTİN YAVUZ
Göçmenköy İYSK
2
MUSTAFA İNANÇ
Pera L. Gençler Birliği SK
2
ÖMER ALBAYRAK
Mesarya SK
2
ABU DUMBUYA
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
2
FEVZİ GÖKOVA
Yeniboğaziçi DSK
2
TAHSİN ERGEL
Lefke TSK
2
AHMET HAVUTÇU
Pera L. Gençler Birliği SK
2
GÖRKEM BÜYÜKAŞIK
Yenicami AK
1
GALİP ORCAN
Pera L. Gençler Birliği SK
1
BERAT AKALIN
Yeniboğaziçi DSK
1
ADİL KORAY İPEK
Türk Ocağı Limasol
1
MUSTAFA KIZIL
Göçmenköy İYSK
1
OUSMAN SILLAH
Türk Ocağı Limasol
1
TUNÇ ÇALIŞKAN
Yenicami AK
1
JOSEPH DODOO
Doğan Türk Birliği
1
BOSSE ADAM CEDRIC KORE
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
1
DANIEL CUDJOE-MENSAH GOZAR
Küçük Kaymaklı TSK
1
TUĞRUL ÇİFTÇİOĞLU
Mesarya SK
1
DOĞUKAN ALTUNTAŞ
Mağusa Türk Gücü
1
HÜSEYİN PAŞA
Yenicami AK
1
ALİ ÖZAY ÇELİK
Yeniboğaziçi DSK
1
BAHADIR GÖÇBEN
Küçük Kaymaklı TSK
1
İLKER İNCELER
Karşıyaka SK
1
KAAN SAVAŞKAN
Lefke TSK
1
ÜMİTCAN BABAHAN
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
1
SİNAN ÖĞÜT
Pera L. Gençler Birliği SK
1
ALİ SAVAŞAN
Doğan Türk Birliği
1
MEHMET GÖÇBEN
Küçük Kaymaklı TSK
1
MEHMET GÜRLÜ
Mağusa Türk Gücü
1
MEHMET NEŞE
Alsancak Yeşilova SK
1
GÖKHAN SARIOĞLU
Alsancak Yeşilova SK
1
ALİ ÖZTÜRK
Cihangir GSK
1
OKAN GÜN
Lefke TSK
1
AKSEL KAPTANOĞLU
Karşıyaka SK
1
ÇAĞRI KIRAL
Cihangir GSK
1
EMİN ATABEK
Doğan Türk Birliği
1
AHMET SAYGI
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
1
MUSTAFA YAŞINSES
China Bazaar Gençlik Gücü TSK
1
MEHMET GÖKTAŞ
Karşıyaka SK
1
KEMAL SOLKANAT
Lefke TSK
1
AHMET SÖNMEZ
Doğan Türk Birliği
1
SELÇUK SERGEÇ
Cihangir GSK
1
SERHAT ÖZUĞURLU
Pera L. Gençler Birliği SK
1
AHMET HATAY
Karşıyaka SK
1
BİLAL CEYLAN
Göçmenköy İYSK
1
YİĞİT CAN AYAZ
Alsancak Yeşilova SK
1
KADİR ÇETİNKAYA
Göçmenköy İYSK
1
MEVLÜT ÖNAL
Göçmenköy İYSK
1
İSMET OSMAN ÖZALP
Pera L. Gençler Birliği SK
1
CHIGOZIE ARMSTRONG CHIDI
Lefke TSK
1
BERKEM KORBAY
Baf Ülkü Yurdu
1
HAKAN KARACAOĞLU
Cihangir GSK
1
AHMET CAN TOKMAK
Çetinkaya TSK
1
CİVAN HISIR
Mesarya SK
1
EYYÜP ÖZTEP
Alsancak Yeşilova SK
1
EMRE NAZİK
Küçük Kaymaklı TSK
1
ALİ ÜÇTAŞ
Yenicami AK
1
OLCAY MAHMUT AYKUT
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
1
MEHMET ÇAVUŞ
Yenicami AK
1
ERİN ULUÇLAR
Mesarya SK
1
KADİR EROL
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
1
OLADIMEJI ADEWOLE
Tremeşeli H. Dumlupınar TSK
1
ALPAY YILDIRIMER
Küçük Kaymaklı TSK
1
MUSTAFA SOYTÜRK
Esentepe KKSK
1
BARIŞ KAYA
Yenicami AK
1
MEHMET FATİH PARLAK
Alsancak Yeşilova SK
1
DOĞUKAN MERT KURT
Yenicami AK
1
MUSTAFA VARDİ
Miracle Değirmenlik SK
1
Search
Fixture
Standings

Season Planning
2012 - 2013 Season Planning