ANA SAYFA 
 KTFF 
 MİLLİ TAKIMLAR 
 LİGLER 
 KUPALAR 
 BİLGİ BANKASI 
Başkan Sertoğlu'ndan açıklama 14/05/2020
Başkan Sertoğlu'ndan açıklama

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile KKTC Spor Dairesi arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda, tüm futbol kulüplerimiz 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren aerobik ve kondisyon antrenmanlarına aşağıdaki şartlarla bireysel olarak başlayabilecektir. Bu süreçte bizimle birebir yaklaşık 1 aydır uğraş veren sayın Kemal Deniz Dana ve Mehmet Özbilgehan’a teşekkür ederiz.

 

Tüm spor kamuoyuna saygıyla duyurulur,

 

1-Bakanlar Kurulu’nun açıkladığı 18 Mayıs 2020’den 1 Haziran 2020 tarihine kadar sosyal mesafe kurallarına uyularak dörderli/beşerli gruplar halinde, ikili mücadele olmaksızın, kuvvet ve aerobik dayanıklılığa yönelik antrenmanlar yapılmalı; top, yelek vb. ortak malzeme kullanımından kaçınılması sağlanmalıdır.

2-Sporcular, antrenman sahasına kendi özel araçlarıyla tek kişi olarak gelmeli ve kendi özel malzemelerini kullanmalıdır.

3-Kulüp tesislerinde antrenman sonrası duş alınmamalı, her tuvalet kullanımı sonrasında, bir sondaki kullanım öncesinde tuvalet temiz bırakılıp dezenfekte edilmelidir.

4-Tüm takımın dahil edileceği yemek yeme ve takım toplantısı gibi organizasyonlar yapılmamalıdır.

5-Antrenmanlar mutlaka denetlenmelidir. Denetim için Spor Dairesi ve/veya belediyelerden yardım talep edilebilir.

6-Tüm takımların futbolcu, teknik ekip ve destek ekipleri ile birlikte; maçları yönetecek hakemlere müsabakaların başlangıç tarihinden hemen önce test yapılması uygun olacaktır.

7-Tesiste el dezenfektanı bulundurularak, tesis içerisinde bulunanların giriş ve çıkışta dezenfektan kullanması sağlanacaktır.

8-Tesise gelişte maske vb. kişisel koruyucu ekipmanlar takılı olacaktır. Futbolcular hariç antrenman esnasında herkes koruyucu maske ile olacak, kişisel koruyucu ekipmanlar kesinlikle ortaklaşa kullanılmayacaktır.

9-Soyunma odası kullanılacaksa, odaya 1 kişiden fazla birinin girmesi engellenecek; sporcu, yönetici ve kulüp personeli sosyal mesafe kurallarına uyup birbirileri arasında en az 2 metre mesafe bırakacaktır.

10-Teknik direktör ve/veya antrenörler antrenman programlarını sosyal mesafe kurallarını gözeterek programlayacaktır.

11-Her sporcu, yönetici ve kulüp personeli Covid-19’dan korunmak için belirtilen hijyen koşullarına uymakla yükümlüdür.

 

Hasan SERTOĞLU

KTFF Başkanı

 

Diğer Haberler :
Başsağlığı
Futbolcular Derneği'nden KTFF'ye ziyaret
KTFF'den MTG'ye tebrik
Maç saatlerinde değişiklik
Dağlı yeni kitabını Sertoğlu'na takdim etti
Site İçi Arama

KTFF Kurullar
Yönetim Kurulu
Merkez Hakem Kurulu
Tahkim Kurulu
Disiplin Kurulu
Bölge Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi Kurulu
Etik Kurulu
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu
Eğitim-Üst Kurulu
Sağlık Kurulu