ANA SAYFA 
 KTFF 
 MİLLİ TAKIMLAR 
 LİGLER 
 KUPALAR 
 BİLGİ BANKASI 
Başkan Sertoğlu: "FIFA bunu çözecek" 25/01/2013
Başkan Sertoğlu: "FIFA bunu çözecek"
(AHA) Bir televizyon programının konuğu olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, KTFF ile Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) ile yapılan görüşmeleri değerlendirdi.

Şu anda ortada herhangi bir metin olmadığını, bu nedenle içerisinde nelerin var olup olmadığı konusunda yapılan tartışmaların anlamsız olduğunu vurgulayan Sertoğlu, her iki tarafın birer metin hazırlanacağını ve bu metinlerin FIFA tarafından birleştirileceğini anımsattı.

Ortaya çıkacak metin için endişe edilmesine gerek olmadığını da vurgulayan Başkan Hasan Sertoğlu, “Ne birleşme, KOP’un altına girme, ne de KOP’un sütüne çıkma var. Kıbrıs futbolu FIFA için sorunlu ülkeler kategorisi içerisindedir ve FIFA bu sorunu çözecek” dedi.

Annan Planı’nda olduğu gibi hazırlanacak metni her iki taraf tarafından genel kurullarda onaylatılacağını vurgulayan Sertoğlu, “FIFA’nın metnini getirip, genel kurul ile paylaşacağız. Bu metin en az 25 oy ile ya kabul edilecek, ya da kabul edilmeyecek. Dolayısı ile sonucu genel kurulumuz belirleyecek” şeklinde konuştu.

Kendisinin KTFF Başkanı olduğunu ve asli sorumluluğunun Kıbrıs Türk futbolu içerisindeki sorunları çözmek olduğunu sözlerine ekleyen Hasan Sertoğlu,  1955 yılında kurulan KTFF’nin varlığının inkar edilemez olduğuna dikkat çekti. “Ben olması için var gücümle mücadele edeceğim ama olur veya olmaz, olmazsa da çok şey kazandığımıza inanıyorum” dedi ve muhtemel metin için genel bir değerlendirmede bulundu. “Muhtemelen her iki federasyon üzerinde bir sistem kurulacak. Bu sistemin içerisinde KTFF de olabilir. Önemli olan bizlerin resme komple bakmamızdır. Bunu için de FIFA’nın ortaya koyacağı metni beklemek durumundayız.”

En Az 3 Yıl

Şu anda bir anlaşma sağlansa, Kıbrıs Türk futbolunun yurt dışına açılımı için en az 3 yıl gerektiğine inandığını belirten Sertoğlu, “Bu anlaşmanın olması, gerekli hazırlık dönemini de hızlandıracaktır. Şu anda ülke gençliğinin hiçbir beklentisi, hedefi yoktur. Sorunu çözüm çalışmalarımız bile gençlerimizi motive etmiştir. Olası bir anlaşma sonrası motivasyonu varın siz düşünün” dedi.

Ülke Turizmine Katkı

Yabancı takımların ülkemize gelip maç yapabilmesinin sağlanması halinde, bugün devre arası kamp için Antalya’ya giden takımların %2-3’ünün bile ülkemize gelmesi söz konusu olacak. Böylece özelde turizm, gelende ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacağını da sözlerine ekleyen KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Bu görüşmeler sonucunda ya Kıbrıs Türk futbolu kurtulacak, ya da çok daha kötü duruma girerler. Şu an bile kulüpler başkan bulmakta zorlanıyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak: Arca Haber Ajansı
Diğer Haberler :
Spor Masörü Yetiştirme Kursu 25 Haziran 7 Temmuz Tarihleri Arasında Yapılacak
BASIN DUYURUSU
Disiplin Sevki - 18.06.2018
UEFA A Lisans Antrenörlük Kursu'nun 2. Aşaması Başlıyor
KUTLAMA MESAJI
Site İçi Arama

KTFF Kurullar
Yönetim Kurulu
Merkez Hakem Kurulu
Tahkim Kurulu
Disiplin Kurulu
Bölge Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi Kurulu
Etik Kurulu
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu
Eğitim-Üst Kurulu
Sağlık Kurulu